החשיבות בשילוב אימוני כוח בתכנית האימונים

13.05.2017 | מירב קרמין

 

אימון כוח הוא פעילות גופנית כנגד התנגדות בה משתמשים במשקולות או באביזרים אחרים (וניתן גם לא להשתמש באביזרים בכלל).

 

דרך אפקטיבית לחיזוק הגוף והשרירים

העלאת המטבוליזם ושריפת קלוריות. אימון כוח מחטב את השרירים ומחזק אותם ובצורה זו ניתן לשנות את פרופורציות הגוף. אימון זה נעשה על ידי משקולות, גומיות, רצועות אימון, משקל הגוף ושלל אביזרים הגורמים להתנגדות בזמן הפעולה, ובכך מתחזקים השרירים.

אימון אירובי ואימון כוח הם אימונים המשלימים זה את זה

אימון אירובי מחזק את הריאות, הלב וכלי הדם ומעלה את הסיבולת שלנו לעמוד בעומסים לאורך זמן. אימון כוח מחזק את השלד והשרירים ואת היכולת שלו לעמוד בעומסים לטווח קצר. כאשר עובדים על שני האימונים במקביל, הם מגבירים את קצב חילוף החומרים, גורמים לשריפת קלוריות יעילה ומשנים את מבנה הגוף.

 מראה שרירי כתוצאה מאימוני כוח

נשים רבות דואגות שמא יעשו אימון כוח ויראו שריריות וגבריות, אך חשוב לציין כי בשביל להגיע למראה השרירי הגברי, עליהן יהיה לעבוד מאוד מאוד קשה ולא מדובר באימון כוח רגיל. לנשים יש רמת טסטוסטרון נמוכה ביחס לגברים, ואילו הוא ההורמון העיקרי שאחראי על מסת השריר.

שילוב אימון כוח בשגרת היומיום

יש לאימוני כוח חשיבות רבה גם למי שלא משתמש בכך במקצועו. אנשים אשר אינם עוסקים באימוני כוח באופן קבוע, עלולים לאבד 2-3 קילו של מסת שריר בכל עשור בחייהם, דבר העלול לגרום לעלייה במשקל. לעומת זאת, אנשים העוסקים באימון כוח בשגרת החיים שלהם, יכולים לשמור על משקל הגוף שלהם לאורך שנים ועשרות שנים.

 

אימוני הכוח תורמים גם למניעת מחלות הקשורות לעצמות

כמו אוסטיאופרוסיס ואוסטיאורטריטיס. מחלות אלו הן מחלות של השלד הנגרמות משלל סיבות, אך אימוני כוח עשויים למנוע אותן מכיוון שהם מחזקים את העצמות, הרצועות, הגידים והמפרקים.

סיכון נמוך לפציעה

יתרון נוסף של אימוני הכוח הוא הפחתת הסיכון לפציעות בזמן פעילות גופנית. עקב התחזקתם של הרצועות והגידים, הם הופכים להיות עמידים יותר, כמו גם המפרקים שהופכים ליציבים יותר. מסיבה זו יורדים הסיכויים לנקעים, פריקות ועוד פציעות הקורות לרוב במקרים של רמת כוח שריר נמוכה או חולשה של הגידים והעצמות.

תן לנו לתכנן את האימון המתאים לך ביותר

קבע אימון