5 טיפים של תזונה נכונה בחופשת הקיץ

12.07.2016 | מירב קרמין

החופש הגדול של הילדים והסיוט הגדול של ההורים החל. האימהות העובדות נכנסות כבר מה-1 ביולי לפאניקה. בשביל האימהות זה כאב ראש רציני שצריך לדעת להתמודד אתו – מה הילדים אוכלים בזמן שאנחנו בעבודה? אם תנסו ליישם את 5 העקרונות הבאים של תזונה נכונה, אזי תוכלו לעבור את הקיץ בשלום, וגם לסגל לילדיכם מעכשיו אורח חיים בריא להמשך חייהם. נצלו את חופשת הקיץ, ואל תחכו לתחילת שנת הלימודים כדי לחנך את ילדיכם לתזונה בריאה. ילדים רוכשים כישורי תזונה מהבית, יותר מאשר בכל מקום אחר!
תזכרו שההורים הם האחראים הבלעדיים לתזונת הילדים בכל ימות השנה, ובחופשת הקיץ במיוחד.

ארגנו לו"ז שבועי פעיל
העלו על הכתב לו"ז יומי מאורגן בו תכננו גם זמני ארוחות, זמני פעילות גופנית, זמן מוקצב לשעות מסך, מפגשים עם חברים וכדומה. כאשר יש סדר יום ברור ומוגדר, יוצרים מסגרת בה הילד יותר עסוק, ופחות חושב או פונה לאוכל כתוצאה משעמום ומרביצה ממושכת מול המסכים.

ארגנו תיק אוכל לימים מחוץ לבית
יוצאים לבילוי של יום שלם מחוץ לבית עם הילדים? אז כדאי שתתארגנו בהתאם עם כריכים מלחם מלא וממרחים בריאים וירקות חתוכים, פירות קיץ, ובקבוקי מים. כך תפחיתו אכילה של מאכלים זמינים ועתירי קלוריות.

הכינו חטיף או ממתק בריא
לפעמים מארחים חברים או בא לאכול ממתק בשביל הכיף, אז מה עושים? מכינים חטיפים בריאים. ניתן להכין מגוון של גלידות בריאות מפירות טבעיים, גלידות יוגורט סויה עם פרי, גלידות סורבה. או לחפש גלידות וארטיקים ללא חומרים משמרים המכילים צבעי מאכל טבעיים בלבד, המוגשים במנות אישיות. ניתן להכין גם חטיף גרנולה משיבולת שועל, כדורי תמרים ואגוזים, ותפוחוני צ'יפס.

שלבו ירקות טריים וצבעוניים בכל ארוחה
הירקות עשירים בסיבים תזונתיים ויטמינים ומינרלים. הסיבים תזונתיים ומשרים שובע. אם אוכלים יותר ירקות בארוחה, זה יגרום לכם ולילדכם לאכול פחות מהפחמימות והחלבונים. שתפו את ילדכם בהכנה של ירקות חתוכים וסלטים שונים, שחקו עם האוכל איתם, ותנו להם להכין מגוון של פרצופים או חיות כיד הדמיון. תנו להם לבחור ממגוון ירקות מכל חמשת הצבעים.

פרי במקום ממתק
הציעו פרי במקום ממתק בחופשת הקיץ. פרי הינו טבעי ואינו מכיל צבעי מאכל וחומרים משמרים, המצויים בממתקים השונים. הפרי מכיל אחוז גבוה של מים, סיבים תזונתיים, ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון. על כן, מומלץ להציע ממגוון פירות הקיץ, ובמקום צנצנות של עוגיות או קורנפלקס ממותק רצוי להניח קערות של פירות ממגוון צבעים.

ולקינוח הצעה למתכון: גלידת יוגורט טבעית

מה צריך?
2 כוסות פרי טבעי קפוא שהקפאתם מראש (תותים, בננות חתוכות, חתיכות מלון או מנגו).
גביע יוגורט סויה.

אופן ההכנה:
1. מרסקים את הפרי הקפוא במעבד מזון לקבלת סורבה עדין.

2. הוסיפו את היוגורט עד לקבלת מרקם אחיד.

3. העבירו לכוסות הגשה והגישו באופן מידי.

תן לנו לתכנן את האימון המתאים לך ביותר

קבע אימון