עובדות על בננות

05.04.2015 | מירב קרמין

איזה בננה הכי טובה לבריאות שלך?

banana
התשובה הנכונה היא: בננה מספר 7

התכונות התזונתיות של הבננות גדלות יותר כאשר הן בשלות יותר. כשהן מבשילות יותר, הן גם הופכות מתוקות יותר. למה?
הסיבה היא שקיימים אנזימים בבננה שמתחילים לשבור עמילנים, שאינם מתוקים בדרך כלל, לסוכר. זה גם הופך את הבננה קלה יותר לעיכול.

בנוסף, חוקרים יפניים גילו לאחרונה משהו מרתק על בננות; כשבננה מבשילה, היא מייצרת יותר נוגדי חמצון מאשר האחים הטריים שלה מכילים. כאשר יש על הבננה כתמים כהים על הקליפה, היא מייצרת מה שנקרא TNF, או Tumor Necrosis Factor, חומר שנלחם בסרטן ותאים א-נורמלים. ככל שהכתמים כהים יותר, הבננה חזקה יותר בהרג של תאים סרטניים. בננה בשלה היא שמונה פעמים יעילה יותר בחיזוק המערכת החיסונית של הגוף מאשר בננה טרייה.

אז מה הזמן הכי מתאים לאכול בננה? כאשר היא בשלה לגמרי. אבל ראוי לציין, אם אתם סובלים מסוכרת מסוג 2, עדיף לאכול בננה בשלה עם מזונות שמאטים ספיגת סוכר בדם ומורידים את האינדקס הגליקמי, כמו, חמאת אגוז.

 

עובדות על בננות

בננות הן בין הפירות הנצרכים ביותר על פני כדור הארץ, ולדברי משרד החקלאות האמריקאי, האהובים ביותר על האמריקנים.
הפירות הצהובים עשירים באשלגן ופקטין, צורה של סיבים, הם גם דרך טובה ומזינה לאספקה של מגנזיום והוויטמינים C, B6. בננות עשירות בחומרים נוגדי חמצון, אשר יכול לספק הגנה מפני רדיקלים חופשיים, שבו אנו באים במגע עם כל יום.

בננות ידועות כדי כמגינות מפני התפתחות סוכרת מהסוג 2, מסייעות בירידה במשקל, מחזקות את מערכת העצבים ועוזרות בייצור תאי דם לבנים, והכל בשל הרמה הגבוהה של ויטמין B6 שבננות מכילות.
בננות אולי היו הפירות המעובדים הראשונים בעולם. ארכיאולוגים מצאו עדויות לגידול בננות בגיניאה החדשה ככל הנראה ב 8000 לפני הספירה
יש 50 מינים מוכרים של בננה.
רובם המכריע של בננות גדלות היום לצריכה על ידי החקלאים או הקהילה המקומית. רק 15 אחוזים מהייצור העולמי של הפרי גדלו ליצוא.
הודו היא היצרנית המובילה של בננות בעולם, ומהווה 23 אחוזים מכלל ייצור הבננה, אם כי רוב הבננות ההודיות הם לשימוש

בריאות לב

בננות טובות ללב שלך. הם מכילים אשלגן, מינרל שמחזיק חשמל זורם בכל גופך, ונדרש כדי לשמור על פעימות הלב שלך. אשלגן גבוה ותכולת נתרן נמוכה עשויים גם לסייע בהגנה על מערכת הלב וכלי הדם שלך נגד לחץ דם גבוה, על פי ה- FDA.

דיכאון ומצב רוח

בננות יכולות להיות מועילות בהתגברות על דיכאון בשל רמות גבוהות של טריפטופן, שהגוף ממיר לסרוטונין, מוליך עצבי במוח שמרוממת מצב רוח. בנוסף, ויטמין B6 יכולה לעזור לכם לישון טוב, ומגנזיום עוזר להרפות את השרירים.

עיכול ומשקל

בננות עשירות בסיבים, אשר מסייעים בתחושת שובע. בננה אחת יכולה לספק כמעט 10 אחוזים מדרישת הסיבים היומי שלך. ויטמין B6 יכולה גם לסייע בהגנה מפני סוכרת מהסוג 2 וסיוע בירידה במשקל, באופן כללי, תרומת בננות לירידה במשקל גדול, כי טעמם מתוק וממלא, ומסייע לרסן תשוקה ותיאבון. הם גם מסייעים לשמור על רמות סוכר בדם במהלך אימון.

עור ועיניים

גזר עשוי לקבל את כל התהילה לשיפור ראייה, אבל גם לבננות החלק שלהם. הפירות מכילים כמות קטנה אך משמעותית של ויטמין A, שחיוני להגנה על העיניים, שמירה על ראייה תקינה ושיפור ראייה בלילה, על פי המכון הלאומי לבריאות. ויטמין A מכיל תרכובות המשמרות את הקרומים סביב העיניים והם מרכיב בחלבונים המביאים אור לקרניות. כמו פירות אחרים, בננות יכולות לסייע במניעת ניוון המטשטש את הראייה.

עצמות

בננות גדושות בסידן, אבל הם עדיין מועילים בשמירה על עצמות חזקות. על פי מאמר בכתב עת Journal of Physiology, בננות מכילות שפע של פחמימות שמעודדות את הגוף לספוג סידן.

סרטן

כמה ראיות מצביעות על כך שלצריכה מתונה של בננות יכולה להיות הגנה מפני סרטן הכליה. במחקר שוודי 2005 נמצא כי נשים שאכלו יותר מ -75 מנות של פירות וירקות הפחיתו את הסיכון שלהם לסרטן הכליות ב -40 אחוזים.
בננות עשויות להיות מועילות במניעת סרטן הכליות בגלל הרמות גבוהות של תרכובות פנוליות נוגדות חמצון.

תן לנו לתכנן את האימון המתאים לך ביותר

קבע אימון